بیوگرافی کریستین لورنز (Christian “Flake” Lorenz”)


“کریستین لورنز” ملقب به دکتر Flake (فلاکه) متولد 16 نوامبر 1966 در آلمان شرقی است.
نوازندگی کیبورد در گروههای Rammstein, Feeling B, Die Magdalene Keibel Kombo را بر عهده داشته. او به کیبوردیست و پیانیست تحصیل کرده معروف است.
از بچگی علاقه ی شدیدی به پیانو داشت تا جایی که کلیدهای پیانو را لبه ی پنجره ی اتاقش نقاشی کرده بود و با آنها تمرین می کرد. والدینش برای تولد پانزده سالگی اش یک پیانو به قیمت صد مارک آلمان خریداری کردند.
Flake در اجراهای زنده ی “رامشتاین” همیشه نقش ضعیف و بدبخت را بازی می کند, شاید بخاطر حضور عجیبش به عنوان یک کیبوردیست در یک گروه هوی متال. اکثر مواقع توسط دیگر اعضای بند طرد می شود و تنها گذاشته می شود مثلا در انتهای ویدیوی Keine Lust و در اجراهای تاتر گونه معمولا مورد آزار و اذیت اعضای گروه بخصوص “تیل” قرار می گیرد! این نقشهای Flake باعث شهرتش بین طرفداران بند شده!
اما عمده ی شهرتش بخاطر نقشش در اجرای جنجالی Bück Dich با “تیل” است. غیر از این در اجرای زنده ی Seemann او همیشه در قایقی می نشیند و روی سر جمعیت تماشاگران دست به دست می چرخد, اما از این کار صدمات زیادی دید و در “سن پترزبورگ” وقتی از روی قایق افتاد, مردم کاملا او را لخت کردند!
در اجرای زنده ی Mein Teil هم “تیل” او را در دیگی بزرگ می پزد!
در ویدیو Benzin در حال پریدن از روی ساختمانی آتش گرفته است و در ویدیوی Ich Will بمبی بزرگ بروی سینه اش بسته شده که در آخر ویدیو منفجر می شود!
در بعضی از اجراها نیز رقصی انجام می دهد که معروف به رقص Flake است!

کریستین لورنز
اطلاعات هنرمند
نام اصلی کریستین لورنز – Christian Lorenz
زادروز 16 نوامبر 1966
برلین شرقی، آلمان شرقی
نامهای مستعار دکتر لورنز, فلاکه – Doktor Lorenz, Flake
اهل کشور آلمان
سبک‌ها نویه دویچه هرته
شغل(ها) آهنگساز، نوازنده
مدت کار 1983-اکنون
ساز(ها) کیبورد
گروه (های) سابق Feeling B, Die Magdalene Keibel Kombo
وب‌گاه وب‌گاه رسمی
سازهای برجسته
Roland PC-180 A
Roland A-37
Ensoniq ASR-10