بیوگرافی ریچارد ز. کروسپه (Richard Z. Kruspe)


“ریچارد کروسپ” متولد 24 جون 1967 آلمان شرقی ست. نام دیگرش Bernstein است. گیتار الکتریک, گیتار باس(بیس) و کیبورد می نوازد.
او در سال 1999 با Caron Bernstein دورگه ی آمریکایی-آفریقایی ازدواج کرد و پس از پنج سال زندگی مشترک جدا شد و بعد از جدایی در سال 2004 اسم خود را دوباره به “کروسپ” برگرداند.
او در گروههای متال راک Rammstein, Emigrate, Orgasm Death Gimmick, Forst Arsch ی فعالیت کرده است.
در اکتبر 1989 وقتی هنوز Berlin Wall (دیوار بین آلمان شرقی و غربی) فرو نریخته بود, “ریچارد” از زیر گذری بیرون آمد و کاملا اتفاقی خود را در تظاهرات سیاسی عظیمی دید. او از ناحیه ی سر دچار آسیب شد و تنها بخاطر حضور اتفاقی در تظاهرات دستگیر شد و به مدت شش روز زندانی شد! پس از آزادی از زندان تصمیم به ترک آلمان شرقی گرفت و از راه مجارستان به بلوک غربی آلمان رفت. اما بعد از فرو ریختن دیوار برلین به غرب آلمان بازگشت.
سال 1994 “ریچارد”, “اولیور” و “کریستف” که باهم زندگی میکردند در پی تشکیل گروهی متفاوت با سبکی جدید از موسیقی بودند که در همان سال با ورود “تیل” به جمعشان “رامشتاین” را پایه ریزی کردند.
“ریچارد” دختری به نام Khira Li Lindemann متولد 1991 دارد. فامیل “لینده من” او به این دلیل است که مادر Khira قبلا با “تیل” ازدواج کرده بوده و پس از جدایی نام فامیل او را حفظ کرده! “ریچارد” و مادر Khira هرگز باهم ازدواج نکردند.
“ریچارد” انگلیسی سلیس صحبت می کند و برای گروه Emigrate به انگلیسی می خواند.

ریچارد ز. کروسپه
اطلاعات هنرمند
نام اصلی ریچارد ز. کروسپه – Richard Z. Kruspe
زادروز 24 ژوئن 1967
ویتنبرگ، آلمان شرقی
اهل کشور آلمان
سبک‌ها نویه دویچه هرته, متال صنعتی, آلترناتیو متال
شغل(ها) آهنگساز, نوازنده, خواننده
مدت کار 1991-اکنون
ساز(ها) گیتار الکتریک, گیتار بیس, گیتار آکوستیک, کیبورد
گروه ها Emigrate, Orgasm Death Gimmick, First Arsch
وب‌گاه وب‌گاه رسمی
سازهای برجسته
ESP RZK Series
ESP KH-2
Various ESP Electric Guitars
Takamine EF341SC Acoustic Guitar