بیوگرافی تیل لیندمن (Till Lindemann)


“تیل” متولد 4 ژانویه 1963, شرق آلمان, روستای “وندیش رمبو”, از سال 1983 در زمینه موسیقی فعالیت دارد. (موزیسین, شاعر و آهنگساز)
پدرش شاعر و مادرش ژورنالیست بودند. پدر و مادرش سالهاست که از هم جدا زندگی می کنند. او تنها یک خواهر دارد که شش از خودش کوچکتر است.
“تیل” از سن یازده سالگی به مدارس ورزش در آلمان میرفت و در سال 1978 در مرحله سوم رقابتهای شنای قهرمانی اروپا در “فلورانس” در 1500 متر مقام هفتم را کسب کرد و از راهیابی به المپیک 1980 (مسکو) بازماند. و پی از آن به دلیل مصدومیتش شنا را رها کرد.
او بعدها به عنوان نجار,تکنسین سالن, معدن چی (زغال سنگ) به فعالیت پرداخت. در مورد زندگی شخصی “تیل” باید اشاره کنم که دختری بنام “Nele” دارد که پس از به دنیا آمدنش با مادر او ازدواج کرد که بعدها به جدایی انجامید. دختر دیگری بنام “Marie Louise” نیز دارد.
“تیل” اولین بار برای گروه “First Arsch” برای آلبوم Saddle up درام زد و پس از آن تنها درام تراک دیگری برای گروه پانک Feeling B f را نواخت. که این بند در واقع همان “رامشتاین” اولیه بوده با حضور Paul و Christoph.
“تیل” در سال 1990 شروع به نوشتن لیریک کرد و در 2002 کتاب شعرش با نام Messer که شامل 54 شعر بود منتشر شد.

اولین فرزندش بنام Nelle در 1985 بدنیا آمد. “تیل” و مادر Nelle پس از تولد فرزندشان باهم ازدواج کردند اما مدتی بعد جدا شدند و “تیل” دخترش را به تنهایی بزرگ کرد. خ.د “تیل” می گوید: من برای گروه پانکی که داشتم درام می زدم و استودیوی ما در خانه ی من بود که من و دخترم در آن زندگی می کردیم.7 سال دخترم را به تنهایی بزرگ کردم و از او نگهداری کردم اما این روزها می خواهم مادرش نیز در نگهداری از او با من همکاری کند چون شش ماه از سال را با رامشتاین سفر خواهم بود.
“تیل” دختر دیگری بنام Marie Louise نیز دارد.

تیل لیندمن
اطلاعات هنرمند
نام اصلی تیل لیندمن – Till Lindemann
زادروز 4 ژانویهٔ 1963
لایپزیگ، آلمان شرقی
اهل کشور آلمان
سبک‌ها نویه دویچه هرته, متال صنعتی, متال سنگین, پانک راک, هاردکور راک
شغل(ها) خواننده, نوازنده, پایروتکنسین, شاعر
مدت کار 1983-اکنون
ساز(ها) درامز, گیتار, بیس, کیبورد, سازدهنی
گروه (های) سابق Feeling B, First Arsch
وب‌گاه وب‌گاه رسمی